Loading...

ویترای روی شیشه مربا

 

 

قبلا مطالبی رو در مورد ویترای در اینجا  براتون گفته بودیم .. کسایی که نقاشی روی شیشه رو تا حالا تجربه کردن میدونن چقدر این کار لذت بخش و شاده ..

عکسای مرحله به مرحله ای از یه طرح شاد که برای آشپزخونه قشنگه رو براتون گذاشتم تا کسایی هم که ویترای رو تجربه نکردن زودتر برن این هنر زیبا رو یاد بگیرن ..

اگه اولین بار هست که میخواید روی شیشه نقاشی بکشید بهتره از رنگهای ویترای ایرانی موجود در بازار استفاده کنید ..

طرح مورد نظر خودتون رو پشت شیشه بچسبونید و از روی اون طرح رو کپی کنید ..

مرحله به مرحله قسمتهای مختلف رو رنگ کنید و سایه بزنید ..

 

 
خمير ويتراي را ميتونید به صورت آماده از مغازه هايي که مواد اوليه لازم براي کارهای هنري رو مي فروشند تهيه کنید اما اگه مايل باشيد مي تونيد خمير ويتراي رو خودتون از ترکيب رنگ روغن و پودر مل تهيه کنید ..
روش تهيه ي خمير ويترای :
ابتدا مقداري رنگ روغن را درون ظرف بريزيد .. سپس کمي پودر مل به ان اضافه کنيد و اين دو رو به وسيله ي يک ميله هم بزنيد. وقتي مل کاملا با رنگ روغن مخلوط شده باز کمي مل به ان اضافه کنيد و باز هم بزنيد.. اين کار را تا وقتي ادامه دهيد تا خميري که مي خواهيد به دست بیاد ..
اگر خمير ويتراي رو خودتون تهيه کردید به چيزي نياز داريد که خمير را با ان روي طرح بريزيد .. براي اين کار مي توانيد از قيف هايي که به راحتي مي توان ساخت استفاده کنید ..  براي ساخت قيف مي توانيد از کاغذ کالک يا کاغذ الگو استفاده کنيد . کاغذ کالک يا الگو را در اندازه ي مناسب به شکل مستطيل برش بزنيد و به صورت قيف در اورده و با نوار چسپ بچسبونيد . نوک قيف رو به وسيله ي قيچي باز کنيد توجه داشته باشيد قطر خميري که ميريزيد به اندازه ي نوک قيف بستگي داره  و هر چقدر سوراخ نوک قيف کوچک تر باشه خميري که به کار ميبريم ظريف تر خواهد بود ..

یکشنبه 3 فروردین 1393 - 23:15

نظرات

 

ارسال نظر