Loading...

روتختی چهل تیکه

 

 

 

روتختی ها و رومیزی های چهل تکه قدیم هنر مادربزرگ ها رو به یاد ما میاره ، ایده ها و خلاقیت هایی که در این زمینه به کار برده میشه بسیار متفاوت و دیدنیه ..

یکی از کارهای جالبی که برای درست کردن روتختی یا رومیزی چهل تکه میشه انجام داد استفاده همزمان پارچه  و قلاب بافی با هم هست !

با این آموزش همراه کاغذرنگی باشید .

ابتدا پارچه های رنگی و طرحدار ، گل گلی یا راه دار مورد نظرتون رو خریداری کنید .ممکنه خیلی از این پارچه ها رو از اضافه کارهای قبلیتون توی خونه داشته باشید . پارچه ها رو به ابعادی که دوست دارید برش بزنید . در این آموزش از تکه های مربع شکل استفاده شده که شما میتونید به دلخواه خودتون از شکل های هندسی دیگه هم استفاده کنید .

برای هر قسمت از روتختی یا رومیزی به دو لایه پارچه نیاز هست . دو لایه پارچه رو روی هم قرار داده و به هم بدوزید .

بعد از آماده شدن پارچه ها سراغ قلاب بافی میریم . نخ یا کاموایی که انتخاب کردید رو داخل سوزن کنید و دور تا دور هر تکه از پارچه ها رو دندون موشی بزنید . به جای این کار میتونید با قلاب و زنجیر هم دور تا دور کار رو آماده کنید .

 

 

بعد از این مرحله یه ردیف زنجیره دور تا دور کار بزنید و برای ردیف بعدی از پایه بلند استفاده کنید . الگوی دور تا دور کار کاملا دلخواه هست . شاید شما دوست داشته باشید از دو ردیف زنجیره یا دو ردیف پایه استفاده کنید .

 

 

در پایان تکه های آماده شده رو با زنجیره به هم متصل کنید .

 

 

با این روش جالب میتونید یه روتختی یا رومیزی چهل تکه رنگی و قشنگ آماده کنید .

 

 

مطالب بیشتر :

بافت پادری

قلاب بافی روی سیم

بافت توت فرنگی

کاسه قلاب بافی

ایده برای پرده اتاق

بافت گل برجسته

 

پنجشنبه 9 اردیبهشت 1395 - 14:57

نظرات

 

ارسال نظر