Loading...

میمون خمیری

 

 

 

چند نفر از همراهان سایت از ما درخواست کرده بودن با توجه به اینکه سال 95 برحسب طالع بینی چینی سال میمون هست آموزش میمون خمیری رو توی سایت داشته باشیم .

خیلی از شماها توی هفت سینتون از این نمادها استفاده میکنید . شاید آموزش امروز به درد شما هم بخوره !

علاوه بر استفاده از عروسکهای خمیری برای هفت سین ، شما میتونید از این عروسکها برای تزئین اتاق کودک یا دکورهای دیگه هم استفاده کنید .

نوع خمیری که برای عروسک سازی استفاده میشه خمیر چینی پخته یا خمیری هست که نیاز به پختن نداره و دستوراتش رو در یه پست جداگانه براتون میذارم .

اگه یه کار حرفه ای میخواید انجام بدید میتونید از خمیر فیمو برای اینکار استفاده کنید . فيمو اسم يه مارك معروف از خمير پليمري هست كه در بازار با رنگهاي مختلف موجوده و البته کمی نسبت به بقیه خمیرها گرون تره .. 

بعد از آماده کردن خمیر و رنگ کردن اون به ترتیبی که در تصاویر مشاهده میکنید شروع به ساخت عروسک کنید . من چند مدل عروسک خمیری میمون در این آموزش قرار دادم تا شما بتونید بر حسب سلیقه خودتون از آموزشا استفاده کنید .

در تصویر زیر ابتدا بدن میمون به شکل بیضی درست میشه . با یه خلال دندون سر رو به قسمت بدن متصل کنید و دست و پاها رو هم مطابق تصویر بهش بچسبونید . 

 

 

صورت ، بینی و گوش میمون رو با رنگ بدن شکل داده و به عروسک بچسبونید . قسمتهایی که نیاز به تورفتگی هست رو با ابزار گلسازی یا عروسک سازی طبق تصویر شکل بدید . برای درست کردن دستها و پاها از خمیر رنگ بدن استفاده کرده بعد از شکل دادن به صورت دایره و فشار دادنش روی یه سطح ، با یه کاتر یا سر یه خط کش ، انگشتها رو از هم جدا کنید .

چشمها رو که از دو قسمت سفید و مشکی درست شده در جای مشخص بچسونید .

 

 

در آخر قبل از اینکه خمیر شما خشک بشه خطوطی رو با خلال دندون روی بدن عروسک ایجاد کنید . اگه خمیرتون نیاز به پخت داره بعد از این مرحله آماده س که اونو توی فر بذارید و اگه نیاز به پخت نداره عروسک رو گوشه ای بذارید تا خشک بشه .. بعد از خشک شدن خمیر میتونید از انواع اسپری براق کننده برای روی کار استفاده کنید .

این آموزش یه میمون خمیری به شکل خمیری بود و حالا بریم سراغ میمون عروسکی نشسته !

 

 

خمیر رو آماده کرده و اونو رنگ کنید و تک تک اجزای صورت و قسمتهای بدن میمون رو مطابق تصویر درست کنید . فکر میکنم تصاویر به اندازه کافی گویا باشه و نیازی به توضیح نداره ..

 

 

قسمتهایی از بدنش که نیاز به فرورفتگی و خط داره با کمک ابزار گلسازی یا وسایل مشابه انجام بدید .

 

 

آموزش سر میمون عروسکی .. شما میتونید این سر ها رو به ظرف های هفت سین بچسبونید یا ازشون برای دادن عیدی به کوچولوها استفاده کنید . به این صورت که این سرهای عروسکی رو درست کرده و به سر یه سیخ چوبی بچسبونید و با ربان زیرش رو پاپیون بزنید . اگه در نظر دارید از اسکناس برای عیدی استفاده کنید میتونید اسکناس رو به این سیخ های چوبی متصل کنید .

 

 

میشه از سرهای عروسکی برای لابه لای سبزه عید هم استفاده کنید !

 

 

یه ایده دیگه درست کردن عروسکها در حالت های مختلف هست .. شما میتونید هر کدم از سین ها رو به یکی از این میمون ها بدید و یه هفت سین کاملا عروسکی درست کنید .

 

 

ایده آخر آویزون کردن عروسکهای خمیری میمون از ظروف هست .. میمون خمیری رو لب ظرف حالت بدید و به همون حالت بذارید خشک بشه و سپس ازش استفاده کنید . اغلب کسایی که بچه کوچیک توی خونه دارن و اولین سالیه که بچه هاشون کنار هفت سین میشینن دوست دارن یه هفت سین جالب هم برای کوچولوهاشون درست کنن .. چی بهتر از یه هفت سین عروسکی برای علاقه مند کردن کودکان :)

کاغذرنگی ایده های جالبی برای درست کردن هفت سین برای بچه ها داره که میتونید اینجا اونها رو ببینید .

 

 

مطالب بیشتر : 

سبزه عروسکی

تزئین اسکناس عیدی

تزئین پول

تزئین تخم مرغ

 

جمعه 2 بهمن 1394 - 15:34

نظرات

 

ارسال نظر